Jak wybrać stół tenisowy - przewodnik dla klienta

Jak wybrać stół tenisowy? Co wziąć pod uwagę wybierając stół tenisowy?

Wraz  z 60 latami doświadczenia i obecnością w ponad 75 krajach na całym świecie, Cornilleau jest największym europejskim producentem sprzętu do tenisa stołowego i wiodącym dostawcą sprzętu do tenisa stołowego najwyższej jakości na całym świecie. Wszystkie stoły marki Cornilleau produkowane są we Francji, posiadają 3-letnią gwarancję na wszystkie części oraz przedłużoną 10 letnią gwarancję na blaty stołów przeznaczonych do użytku zewnętrznego. Wszystkie stoły są zgodne z normą europejską EN14468-1.

 

STOŁY DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO - INDOOR

Materiały użyte do produkcji stołów do użytku wewnętrznego marki Cornilleau nie są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale zapewniają doskonałą sprężystość, są bardzo stabilne i w korzystnej cenie. Ten rodzaj stołów, używany jest również podczas zawodów.

 

 

 

 

 

STOŁY DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEGO - OUTDOOR

Antykorozyjne materiały użyte do produkcji stołów do użytku zewnętrznego marki Cornilleau są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne (słońce, deszcz, śnieg, mróz), dlatego też bez obaw mogą być bezpiecznie pozostawione na zewnątrz, bez ryzyka uszkodzenia sprzętu. Są one trwalsze a najlepsze modele dostarcza bardzo wysokiej jakość grę i zbliżona sprężystość blatów do stołów Indoor. Dodatkowo wszystkie modele posiadają 10 letnia gwarancję na blaty

 

 

 

 

 

BLAT

 

Jakość odbicia zależy od rodzaju blatu stołu. Im grubsze, gęstsze, i / lub twardsze, wyższe i bardziej równomierne, tym odbicie będzie miało bezpośredni związek między grubością / gęstością / twardością płyty i jakością odbicia.

  Płyta wiórowa: grubość 16 - 25 mm / średnia gęstość/ średnia twardość
  Laminat z żywicą: grubość 4 - 7 mm / wysoka gęstość / wysoka twardość/ odporny na uderzenia rakietek

 

  RAMA
 

Powierzchnia gry umieszczona jest na ramie, która różni się grubością od 35 mm do 80 mm. Rama zwiększa sztywność i równą powierzchnię płyty - grubsza rama - bardziej płaska płyta. Ramy wszystkich stołów Cornilleau wykonane są ze stopu stali, cynku i aluminium dla najlepszych właściwości antykorozyjnych.

 

 

POWŁOKA
Anty-refleksyjna powłoka MAT TOP odbija 10 razy mniej promieni słonecznych w porównaniu ze standardowym blatem stołu.
Anty-refleksyjna powłoka SOFT MAT odbija 3 razy mniej promieni słonecznych w porównaniu ze standardowym blatem stołu.
SKIL TOP to powłoka stosowana w stołach zawodniczych marki Cornilleau. Została opracowana z najwyższą starannością i dokładnością aby stworzyć mocne blaty z wysokiej jakości, trwałą powierzchnię do gry, która zapewni niezawodność i prawidłowe odbicie, a także optymalne przyleganie do powierzchni.

 

NOGI
  Montaż nóg stołu decyduje o stabilność stołu - szersze nogi są bardziej stabilne. Niektóre stoły są wyposażone w stopki poziomujące, które pozwalają na odpowiednie ustawienie stoły na nierównej powierzchni. Większość stołów Cornilleau jest przystosowanych dla graczy poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 

KÓŁKA
  Kółka są niezbędne w celu łatwego przemieszczania stołu, muszą także stawiać opór. Koła o większej średnicy pozwalają na łatwe transportowanie stołu, podczas gdy hamulce zapewniają stabilność. Stoły do użytku zewnętrznego posiadają kółka z bieżnikiem, aby ułatwić przemieszczanie stołu po nierównym terenie.

 

SIATKA
  Cornilleau używa stalowych lub materiałów ABS do słupków na siatkę oraz siatek wykonanych z bawełny lub polipropylenu. Stoły Cornilleau są zawsze wyposażone w siatki wraz z zamontowanymi stópkami oraz siatką, która w przypadku wielu stołów jest regulowana zarówno w zakresie wysokości jak i napięcia.

 

SYSTEM ZAMYKANIA
 

 

Opantentowany system zamykania, który dzięki 16 automatycznym punktom zamykającym, zapewnia najwyższy na świecie poziom bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo podnosi także wytrzymały i łatwy mechanizm kontrolowany przez centralny zamek.

 

 

PUSH'N LOCK to system umożliwiający bezpieczne blokowanie i odblokowywanie blatu stołu, dzięki systemowi przycisków na dolej i górnej stronie stołu. Składa się z 8 punktów blokujących, zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

SYSTEM SKŁADANIA
 

 

Opatentowany system COMPACT TECHNOLOGY sprawia, że stoły są łatwe do przenoszenia, otwierania i składania, a złożone zajmują stosunkowo mało miejsca. Większe bezpieczeństwo zapewnia nisko osadzony środek ciężkości i bardzo mała przestrzeń pomiędzy złożonymi blatami.

najlepsze stoły tenisowe na świecie...

dla Ciebie

 • MAT TOP

  Technologia
  anty-refleksyjna
  MAT TOP

  Technologia Mat Top
 • COMPACT

  Zaawansowana
  technologia
  składania stołów
  tenisowych

   

  Technologia Compact technology
 • DSI

  Bezpieczeństwo 

  Technologia DSI
 • SKIL TOP

  Blaty dla 
  profesjonalistów
 • SOFT MAT TOP

  Technologia
  anty-refleksyjna
  SOFT MAT

  Technologia Soft Mat Top
 • PUSH'N'LOCK

  Klik...
  złóżone
 • USZKODZENIA?

  Odporny na
  uszkodzenia

 • POGODA?

  Odporny na warunki
  atmosferyczne